Nike ayakkabı satın al, Grab Authentic asics ayakkabılar from: onitsukatigerturkiye.top

Rebecca Blain’den http://www.everything-volleyball.com

Voleybolun eğlenceli ve heyecanı, birçok çocuk ve yetişkinin spor yapmasına izin veriyor. Ancak, mümkün olduğu kadar eğlenmek için, voleybol güvenliği daima aklınızda bulundurmanız gereken bir şeydir. Bir sporda eğlencenin hiçbir sakıncası yoktur ve eğer bir şey yüzünden oynayamazsanız, markapark onitsuka tiger bileğinizi bükmenin ne zaman ve ne zaman olacağının bilinmemesi kadar basittir. Voleybol oynamaya hazırlanırken ilk dikkatiniz veya bu mat için herhangi bir sporr, güvenli bir şekilde oynamak için ihtiyacınız olan tüm ekipmana sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Voleybol oynadığınız yere bağlı olarak, sakatlıkların önlenmesine yardımcı olabilecek satın alabileceğiniz çeşitli ekipman türleri vardır. Temel ekipman birkaç kategoriye girer:

Koruyucu

adidas ayakkabı erkek modelleri

Giyim

Diğer Aksesuarlar

Koruyucu Ekipmanlar En yaygın donanım türü temel koruyucu donanım. Pedler ve avuç içi koruyucular bu kategoriye girer. Dirsek p gibi pedlerreklamlar ve diz pedleri genellikle dünya çapında okullarda bulunan kapalı sahalar gibi sert zemin tabanlı voleybolda kullanılır. Her üçü de kum temelli mahkemelerde şiddetle tavsiye edilir ve vücudunuzun en savunmasız parçalarını koruduğu için voleybolun güvenlik açısından hayati bir parçası olarak kabul edilir. Voleybol pedleri, amaçlı dalışlardan ve kazara düşmelerden kaynaklanan zarara bağlı olarak yaralanmaları önlemek için kullanılır. Palmiye koruyucular el ve bileklerinizi voleybolun etkisinden korumak için kullanılır.düşmelerden.

Ayakkabı

Voleybol güvenliği için hayati önem taşıyan ikinci ekipman kategorisi, oyun sırasında giyilen ayakkabıların tipi ve türüdür. Özel tasarlanmış erkek ve bayan voleybol ayakkabıları, burkulma ayak bileklerini ve tehlikeli düşmeleri önleyen mahkemede daha iyi kavrama sağlar.Uygun ayakkabılar olmadan kendinizi riske atmış olursunuz Nike ve Reebok spor ayakkabı konusunda uzmanlaşmış iki şirkettir.

Voleybol maçında uygun kıyafetler giymek tKazaların önlenmesini sağlamanın tek yolu odur. Binicilik şortları gibi bazı giyim tarzları, oyuncuya rahatsızlık verebilir ve bu da konsantrasyon ve yaralanma eksikliğine neden olabilir. Uygun spor formaları ve rahat düşük şortlar giyerek, yaralanma riski olmadan rahat bir oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Çeşitli Aksesuarlar

Diğer aksesuarlarınızı seçerken, her zaman güvenliğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Kulak halkaları ve diğer piercingler estetik olabilircally pleasing, bir voleybol sahasında bulunmuyorlar. Standart voleybol güvenlik ekipmanının yanı sıra ne giyileceğini seçmek çok önemlidir. Mesela bir voleybol, örneğin bir deniz piercingine sahip olmanız durumunda çok fazla acıya ve tehlikeye yol açabilir. Kulak klipslerinden kopan küpeler, kolayca önlenebilen bir başka yaygın voleybol hasarıdır. Güvenli oyna. Aksesuara ihtiyacınız yoksa, oyun süresi boyunca çıkartın. Eğer voleybolu çok oynarsanızSezon öncesi veya sonrası yapılacak herhangi bir piercing ve bitmiş iyileşme. Voleybol aksesuarlarına sahip olmanız gerekiyorsa, voleybol için bazı iyi toptan aksesuarlar arasında saç tokası, geçici dövmeler ve kol bantları bulunur. Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer şey ise, tüm voleybol liglerinin maçlar sırasında geçici dövmelerin giyilmesine izin vermemesi. Parıltılıya çok benzeyen, elindeki rekabete bir dikkat dağıtıcı olarak düşünülebilir.

Voleybol oynamak için tam donanımlı olduktan sonrae aklında tutmanız gereken diğer şeyler. Bunlar voleybolun temel güvenlik kurallarıdır ve her zaman uyulması gerekir.

Vücut Pozisyonları – Ayar, Servis, Spiking ve Geçme

Fiziksel İletişim

Vücut Pozisyonları

Voleybolda sporun önemli bir yönü vücudunuzun içinde bulunduğu pozisyonudur. topu, porsiyonu veya sivri uçluyorsunuz. Uygun olmayan vücut pozisyonları kendinize veya başkalarına potansiyel olarak zarar verebilir, bu yüzden güvence altına almanız gerekir.Doğru pozisyonları üstlendiğinizi

Ayar

Topun ayarlanması sırasında, topu her zaman kontrol etmeli ve varıştan önce birkaç top uzunluğunda olmalısınız. Kökten ziyade hedefe dönük olmak, topla yüzüne vurulmasını engelleyebilir. Topa odaklanmak, topu beklemediğiniz yere tepki göstererek dengesizleşmeye de neden olabilir. Burkulan bilekler ve ayak bilekleri bir olasılık gibi yaralanmalara neden olabilir.

Servis vermek, kurşun ayağınızın vuruş kolunuzdan farklı olduğundan emin olmak istersiniz. Kurşun ve vuruş kolunuz aynı tarafta ise, dengesiz olacaksınız, bu da geniş bir servis ve yaralanma ile sonuçlanabilir. Ayrıca hizmeti tamamlarken sıkı bir bilek pozisyonuna sahip olmanız gerekir.

Spiking

Voleybolun daha tehlikeli yönlerinden biri olabilir. Topu sıkarken, hareket halindedir ve bilekte ve vücudunuzda ağır, sert bir hareket kullanırsınız. Siz zıplıyorsunuzBu hamlede, burkulan ayak bileği ve diğer ayakla ilgili yaralanma riski taşır. Düşmelerden kaynaklanan yaralanmalar da bu hareketin son derece potansiyelidir. Başınızı yaparken, onitsuka tiger çakma hatırlamanız gereken birçok şey var. İlk olarak, her iki ayağınızla zıplamanız gerekir. Bir ayak atlama, yaralanmaya yol açabilir. Ayrıca, ‘tenis’ salıncak yapmamalısınız. Diğer kolunuz geriye doğru sallanırken, bir kolla yan süpürme yaptığınız yerdir. Bu kendiniz ve takım arkadaşlarınız için bir risktir ve bkaçınılmalıdır. Bileğiniz de bu pozisyonda tutulmalı ve başakta öne doğru eğilmelidir. Ölü bir vuruş bileğinizi sıkışabilir veya burkabilir. Bu küçük ipuçlarını akılda tutarak, yaralanmaları önleyebilirsiniz.

Geçiş ya da önkol yumru, ellerinizi bir arada tutmak ve topu önkollarınızla vurmak suretiyle yapılır. Dirsekleriniz düz tutulurken, iyi bir geçiş ellerinizi bir arada tutmanızı gerektirir.ve bilekleriniz sıkıca yerinde duruyor. Geçiş tamamlandığında vücudunuz hedefinize doğru konumlandırılmalıdır. Bu şeylerden herhangi biri geçiş sırasında yapılmazsa, kendinize ve başkalarına zarar verme riski taşırsınız. El bilekleriniz yerine elinizle topa vurmak, bileklerinizdeki burkulmalara veya kırılmaya neden olabileceği için, büyük bir el bileği yaralanması meydana gelir.

Fiziksel İletişim

Voleybolda fiziksel temastan kaçınılmalıdır. her zaman. Bu bir temassız spor olduğu içint, çarpışmalar genellikle sizin veya takım arkadaşlarınızın gelecekteki oyunlara katılmasını engelleyen yaralanmalarla sonuçlanır. Birçok burkulma sadece iyileşmek için bir ya da iki hafta sürse de, kırık bilekler ve bilekler çarpışmalardan daha uzun sürer ve sezonunuzu mahvedebilir. Her zaman takım arkadaşlarının ve rakiplerin nerede olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bunu yaparak kendinizi ve arkadaşlarınızı çok fazla acı ve sıkıntıya karşı koruyabilirsiniz.

Öncelikle, tüm bu voleybol güvenlik ipuçlarını ezici olabilir. Ancak, onlar olmadan, bulacaksınızAcı verici bir yaralanma nedeniyle oyun dışı kalıyorsunuz. Temel güvenlik kurallarına uymanın sürmesi bunu engelleyebilir ve oyunun keyfini sonuna kadar çıkarmanızı sağlar. Makale Etiketleri: Voleybol Güvenliği, Daima Sakla, Belli Ol, Büyük Fırsat Yap